Deti sa dostali do pohybu.

BANSKÁ BYSTRICA. V Športovej hale Dukla sa počas stredajších ranných hodín uskutočnil Športový deň O2 Športovej akadémie Mateja Tótha a Slovenskej sporiteľne. Zúčastnili sa na ňom deti z desiatich rôznych

banskobystrických škôl, aby absolvovali viacero pohybových aktivít a zmerali si sily v jednotlivých disciplínach. A to všetko pod dozorom najväčšej hviezdy, po ktorej nesie športová akadémia svoje meno.

Matej Tóth bol osobne prítomný na športovom dni, ktorý bol prvým zo série akejsi tour, do ktorej sa zapájajú deti zo škôl fungujúcich aj ako športová akadémia. Spolu s trénerom Matejom Spišiakom zostavili pre deti viaceré pútavé a nemonotónne disciplíny, ako beh cez rôzne druhy prekážok, hod medicinbalom, skok do diaľky a beh s loptičkou.

V každej z týchto disciplín sa deťom sčítavali časy či metre, za ktoré si pripisovali body do konečnej tabuľky, a to v kategóriách mladších aj starších účastníkov turnaja. V prvom rade však išlo o pohyb a zábavu, čo zdôraznil aj samotný Matej Tóth. „Potešila ma atmosféra podujatia, decká boli veľmi šikovné a ich výkony boli priam fantastické. Sledoval som to všetko s otvorenými ústami a nesmierne ma teší, že sa to takto podarilo,“ prezradil nám držiteľ zlatej olympijskej medaily z Ria de Janeiro v rýchlej chôdzi na 50 kilometrov.

V kategórii mladších zvíťazila v súčte bodov z disciplín ZŠ SSV so 48 bodmi pred ZŠ Moskovskou s 35 bodmi ZŠ Spojovou s 34 bodmi. Medzi staršími sa na prvé miesto prebojovala ZŠ Spojová, na druhé ZŠ Radvanská a na tretie ZŠ Moysesova. Tu mali prvé dve miesta nazbierané zhodne po 38 bodov, rozhodoval však väčší počet víťazstiev v jednotlivých disciplínach. Spojová tak ako jediná zo škôl brala domov dva medailové úspechy – zlato aj bronz.

Tí najlepší si domov odniesli hodnotné vecné ceny. Ako však na konci podujatia zdôraznil Matej Tóth, víťazmi boli všetci, ktorí sa zapojili do športových aktivít a urobili tým aj niečo pre seba a svoje zdravie.

[22.05.2018; Banskobystrické noviny; ŠPORT; s. 42; VIKTOR HÁBER]

Matej Tóth si zapózoval so všetkými deťmi, ktoré sa športového dňa zúčastnili. VIKTOR HÁBER

Víťazi v kategórii mladších sa postavili na pódium k Matejovi Tóthovi. VIKTOR HÁBER

16. mája 2018 – Športový deň – Športová akadémia Mateja Tótha

10 základných škôl, 120 žiakov, 2 kategórie