Úctyhodnou 10-ročnou tradíciou sa tento rok môže popýšiť najznámejšie cyklistické benefičné podujatie na Slovensku. Benefičná cyklistika Parasport24 Tour odštartovala charitatívny cyklopelotón 28. mája v Spišskej Novej Vsi a po približne 40tich zastávkach naprieč krajinou dorazila 2. júna do cieľa, Trenčianskych Teplíc. Parasport24 Tour sa tento rok oficiálne spojil s projektom Banská Bystrica Európske mesto športu 2017 a 30. mája prišiel peletón cyklistov na Námestie SNP v Banskej Bystrici. Peletón v uliciach Banskej Bystrici sprevádzal aj primátor mesta Ján Nosko, viceprimátor Martin Turčan a známi banskobystrickí športovci Nasťa Kuzminová a Vlado „Dracula“ Moravčík

Rok čo rok prechádza v lete naprieč Slovenskom tento veľmi špeciálny cyklistický pelotón. Je iný než všetky ostatné tým, je plný hendikepovaných športovcov na špeciálne upravených bicykloch. Spolu s nimi v tomto pelotóne bicykluje množstvo známych osobností, ktoré každoročne športom a svojou osobnou účasťou podporia dobrú vec. Jedinečná partia hendikepovaných športovcov a osobností tak spoločnými silami upozorňuje na potrebu pomáhať sociálne slabým a tiež znevýhodneným športovcom.

Svoje desiate výročie oslávila partia naozaj unikátnym spôsobom – v rámci cyklotýždňa Parasport24 Tour 2017 zorganizovala v Banskej Bystrici tiež 30. mája veľký benefičný koncert Hudba bez bariér 2017.