22. júla 2017 presne o 8:30 odštartovalo takmer 200 vyznávačov behu v horách na najdlhšiu – 26km trať piateho ročníka O2 Kordíckeho extrému. Spolu s bežcami na 11km, 4,2km a 800m okruhoch vytvorili masu 587 registrovaných pretekárov.
Ráno bolo bežcom od počiatku horúco. Najmä na najdlhšej 26km trati mnohí siahli poriadne hlboko do rezervoára síl. Na trase boli tri občerstvovacie stanice, ktoré padli odhodlaným pretekárom určite vhod.
Zatiaľ čo dvesto bežcov bežalo na horských cestách zalesneného hrebeňa, na Kordíckom námestí od 9:00 štartovali postupne všetky juniorské kategórie. Odpálili to chrústi na 200m, hneď po nich nasledovali preteky detí od 6 do 10 rokov v dvoch bodovaných vekových hladinách Marathon BB miniTour – spolu odbehli 800m. O 10:00 štartovalo 210 bežcov na 11km trať, nasledovaných o päť minút neskôr stoštyridsiatkou nadšencov na 4,2km hobby trati. Spolu s päťdesiatkou chrústov sa na podujatí predstavilo celkovo 637 registrovaných účastníkov.

Podujatie svojou účasťou podporili aj hokejisti z majstrovského tímu HC ’05 iClinic BB na 4,2km trati a olympijska víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá suverénnym spôsobom zvíťazila v absolútnom poradí žien na 11km okruhu.

Najrýchlejším na hlavnej 26 120 metrov dlhej trati v horskom teréne bol Dušan Krajčovič, ktorý bežal za Svetielko nádeje. Trať zvládol v čase 2 hodiny, 9 minút a 26 sekúnd. Zo žien bola v čase 2:30:37 najrýchlejšia Petra Fašungová z VŠC Dukla.

zdroj + foto: O2 Kordícky extrém