V meste pod Urpínom sa viacero organizácií či veľkých športových hviezd spojilo pre dobrú vec. V areáli ZŠ Golianova sa po ročnej pauze opäť uskutočnilo podujatie Naučme deti športovať. Všetky športoviská v školskom areáli sa zaplnili tými najmenšími, ktorí mali ideálnu príležitosť stretnúť svoje veľké idoly a vydať sa za ich prítomnosti tou správnou cestou – cestou športu.

Štvrtý ročník športovo-charitatívneho podujatia priniesol skvelé momenty s exkluzívnou prítomnosťou športových osobností, ktoré sú idolmi a inšpiráciou pre mladých, ale aj tých starších. Deti si mohli zašportovať v skvelej spoločnosti hokejových „baranov“, ktorú tvorili tréner Vladimír Országh, kapitán Tomáš Surový, Patrik Lamper, Matej Češík a ostatní. Po dovolenke v zámorí sa pritom vrátil pod Urpín aj Michal Handzuš a na podujatí nechýbal. Ani tento rok pritom nechýbala ani prítomnosť majstrovského pohára Vladimíra Dzurillu.

Uzrieť sme pri deťom mohli ex-futbalistov, ktorí obliekali dres Dukly, a to Martina Poljovku či Petra Boroša. Prítomnou bola aj biatlonistka VŠC Janka Gereková či jej zimní kolegovia – skokan na lyžiach Martin Švagerko a alpskí lyžiari. Pod dozorom riaditeľa VŠC Dukla Romana Benčíka sa na akcii objavili viacerí kanoisti, triatlonisti, thaiboxeri z tímu Vladimíra „Draculu“ Moravčíka, atléti, tenisti a bedmintonisti, basketbalistky, gymnasti, cyklisti a motošportovci. Zostavu doplnil aj úspešný seniorský atlét Vladimír Výbošťok.

Každý z prítomných športovcov sa deťom venoval naplno. Organizácia pritom bola fantastická a do karát hralo účastníkom a organizátorom aj počasie. Spokojnosť mohla vládnuť aj s vyzbieranou sumou, ktorá poslúži na dobrú vec. “Účasť oproti vlaňajšku je trojnásobná, takže sme veľmi spokojní. Deti si vyskúšali rôzne športy za pomoci slovenských športovcov a výťažok z podujatia vo výške 14.052 € venujeme handicapovaným deťom z OZ PONS a OZ Nožička,” povedal k podujatiu hlavný organizátor Pavel Holek.

Skvelú atmosféru podujatia ocenil aj primátor Ján Nosko. Hlavný cieľ tejto akcie, ktorým bolo vyzbierať čo najviac peňazí pre dve spomenuté občianske združenia na pomoc zdravotne postihnutým deťom, spolu s inšpiráciou detí a celých rodín k zdravému pohybu a športu, sa podarilo po roku opäť splniť do bodky.

https://mybystrica.sme.sk/c/20852614/naucme-deti-sportovat-2018.html