Farbám neujdeš – 3. ročník 5 km zábavného rodinného behu ulicami mesta Banská Bystrica 10. 6. 2017.

Farbám Neujdeš súčasťou Európskeho mesta športu 2017
Beh Farbám Neujdeš už úspešne odštartoval v Košiciach. Teraz sa organizátori premiestnili do Európskeho mesta športu 2017 Banskej Bystrice a 10.6.2017 odštartovali beh, ktorý si prišlo užiť necelých 1800 bežcov.
Behy Farbám Neujdeš odštartovali a teraz prišiel čas na srdce Slovenska, Banskú Bystricu. Prečo bol tento beh iný? Banská Bystrica je totižto držiteľom výnimočného titulu Európske mesto športu 2017 a Farbám Neujdeš bola udalosť sezóny, ktorá má k športu motivovať úplne všetkých bez akýchkoľvek limitov.
„Sme nesmierne radi, že môžeme byť súčasťou historického okamihu pre Banskú Bystricu. Sme súčasťou Európskeho mesta športu a preto sme sa rozhodli, že ich nové logo umiestnime na všetky naše trička. Tento rok je pre Slovensko výnimočný a mali by sme byť na Banskú Bystricu hrdí úplne všetci.“ dodala organizátorka behu Lenka Šoltésová.
Okrem farebnej explózie v jednotlivých zónach (žltá, ružová, oranžová, modrá a zelená s trblietkami) na bežcov čakalo veľké množstvo prekvapení. Na štart sa s postavil aj známy youtuber Expl0ited a partneri behu si pre všetkých pripravili úžasné atrakcie. Výťažok z predaja modrej farby venujú organizátori Lige proti rakovine na podporu projektu „Rodinná týždňovka“.