Banskobystrickí mládežníci si odniesli z Dudiniec zlato

V sobotu 25. marca prišli žiaci a dorastenci atletického klubu BCF Dukla BB v hojnom počte reprezentovať svoj klub a mesto Banská Bystrica na 36. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka.
O dve prvenstvá sa postarali Patrik Nemčok medzi staršími žiakmi na 3 km a Kristína Zámečníková medzi prípravkárkami na 1 km obaja z klubu BCF Dukla BB a 1. miesto v kategórii prípravka si odniesol Šimon Bátovský z VŠC Dukla BB. Tri strieborné medaily si vybojovali Tomáš Horný medzi mladšími žiakmi, Lukáš Rosenbaum medzi prípravkármi a Simona Stachová medzi prípravkárkami (všetci na 1 km). Bronz si po zlepšení svojich osobných rekordov odniesli Anežka Krestianková medzi staršími žiačkami na 3 km a Richard Pastorek medzi mladšími žiakmi na 1 km.
Len tesne stupne víťazov unikli jednému z najmladších pretekárov prípravky Richardovi Slovákovi, ktorý obsadil štvrtú priečku a jeho výkony pri vytrvaní v príprave napovedajú sľubnú budúcnosť. Rovnako štvrtá tentokrát skončila aj Nina Števulová, ktorá má so stupňami víťazov bohaté skúsenosti a potvrdzuje stabilnú výkonnosť. Uznanie patrí aj všetkým prvoštartujúcim, ktorí bojovnými výkonmi prišli až do cieľa a odniesli si tak zaslúžené účastnícke medaily.