Po roku sa opäť poslednú júlovú sobotu, dňa 29. 7. 2017,  konal už 4. ročník 3×3 Basket Banská Bystrica ako súčasť festivalu The Legits Blast. Na strešnom parkovisku Europa SC sa odohrávali boje v kategóriách MIX a MUŽI. V mužskej kategórii sa bojovalo o vstupenku na Samsung 3×3 Ljubljana Challenger 2017. Hralo sa od doobedia na dvoch oficiálnych ihriskách podľa pravidiel FIBA3x3 a finále vyvrcholilo o 19:00, kedy už na koncertnom stage-i hral Vec so svojimi kumpánmi z Domácich potrieb.
Po skupinových fázach sme pre hráčov pripravili doprovodné súťaže v streľbe spoza trojkového oblúka, ktorú vyhral Branislav Koczkas a v smečiarskej súťaži, ktorú vyhral český zástupca z tímu streetsportline.eu Ondřej Šiška.
Po prestávke na doprovodné súťaže sa všetka pozornosť presunula na ihrisko č. 1, kde sa dohrali všetky zápasy playoffs. V kategórii MIX si tretie miesto vybojoval tím BWA Mixle Pixle, na druhom mieste sa umiestnil tím Stred1 a víťazom kategórie sa stal obhajca z minulého roku tím Zímný vánok.
V mužskej kategórii sa zostava finálových zápasov vyprofilovala po bojoch vo štvrťfinále a semifinále. O tretie miesto si zahrali mladí Česi z tímu Game Changers a Slováci z Letného vánku. Víťazom zápasu a tretie miesto vybojoval tím Letný vánok. Vo finále sa stretli tím zo Srbska Autokuca Sekulic a tím z Čiech streetsportline.eu. Po veľkom a napínavom boji porazili chalani z Čiech srbský tím 21:19. A tak sa stal celkovým víťazom 4. ročníka 3×3 Basket Banská Bystrica a miestenku na Ľubľanský challenger a 500 € získal tím streetsportline.eu v zložení Ondrej Benjo Dygryn, Ondřej šiška a Roman Zachrla.

Turnaj sa vydaril na výbornú. Podarilo sa hostiť dokopy 19 tímov (12 v mužskej kategórii, 7 v kategórii MIX). V mužskej kategórii súťažili aj zahraničné tímy, 2 české, 2 srbské a 1 rakúsky. Víťaz mužskej kategórie získal 500 € a postup na turnaj vyššej kategórie v Ľubľane. Druhý finalista bol ocenený finančnou výhrou 300 €.

zdroj: fb 3×3 Basket Banská Bystrica