V banskobystrickej BASELINE Sport Arene sa uskutočnil 1.- 3. septembra 2017 ďalší turnaj zo slovenskej časti série Tennis Arena Kids Tour 2017. Medzi chlapcami sa najviac darilo Borisovi Daňušovi, ktorý vo finále zdolal Patrika Hulína. Medzi dievčatami si diplom za prvé miesto odniesla Nina Surovčíková, ktorá vo finále zvíťazila nad Darinou Ivaničovou.

Po Púchove, Žiline a Spišskej Novej Vsi sme sa presunuli s jedinečnou sériou turnajov do 12 rokov Tennis Arena Kids Tour 2017 do Banskej Bystrice. Podujatie v BASELINE Sport Arene podporilo aj mesto Banská Bystrica, ktoré venovalo medailistom darčekové tašky a pripravilo pre všetkých detských účastníkov pitný režim v podobe minerálok a džúsov.

Medzi chlapcami sa do semifinále prebojovali spomínaný Boris Daňuš z TA Rimavská Sobota, ktorý zvíťazil dvakrát 6:2 nad Samuelom Krnáčom z Lieskovského tenisového klubu. V druhom semifinále vyhral Hulín z TC EMPIRE Trnava nad Matejom Letavayom z TK Ružomberok 6:1, 6:2. Vo finále sa napokon tešil Daňuš po víťazstve 7:5, 6:3 nad Hulínom.

Najlepšou mladšou žiačkou sa stala Nina Surovčíková z TK Žilina, ktorá potrebovala vo finále na triumf nad Darinou Ivaničovou z LTC Leopoldov supertajbrejk – 6:1, 3:6, 10:6. V semifinále bola aj Linda Hlavinková a Natália Smoleňová.

Štvorhru chlapcov ovládla dvojica Hulín/ Samuel Melaga (Fresh club Zvolen), keď zvíťazili vo finále nad Jakubom Medveďom (TK Banská Bystrica) a Patrikom Chrenom (TK Slávia STU Bratislava) dvakrát 6:4.

Vo štvorhre dievčat si titul odniesli Ivaničová s Natáliou Koppovou (TK TENNis FUN B.Bystrica). Vo finále vyhrali 6:3, 6:1 nad párom Dominika Pirohová a Tamara Šramková (obe TK Jednotka).