molnarova

„Freestyle snowboarding bol pre mňa vždy prioritou. V Bystrici nebol žiadny snowboardový klub, a tak sme sa učili sami. Prvý snowpark na Slovensku bol na Donovaloch. Vyhrala som tam prvú súťaž a začala som snívať o profesionálnej kariére. Najväčší prelom prišiel, keď som mala možnosť vycestovať do Rakúska, kde sú výborné podmienky pre freestyle snowboarding. Vtedy som si všetko hradila sama. Následne prišli prvé úspechy, prvé miesta v súťažiach na Slovensku, v Česku, Poľsku, Rakúsku a Švajčiarsku. Jedným z nich bola výhra v súťaži Loards of Metal v Jasnej. Najväčšou zmenou bolo dostať sa do profesionálneho snowboardového tímu firmy Horsefeathers clothing. Zrazu som mala možnosť cestovať s najlepšími českými freestyle snowboardistami a spolupracovať s najlepšími filmármi a fotografmi. Freestyle snowboarding nebol olympijský šport, a preto som sny o olympiáde ani nemala. Postupne som chcela svoje skúsenosti a lásku k jazdeniu odovzdávať deťom, a preto sme s kamarátom Martinom Popperom založili snowboardový klub Snowstars. Ďakujem mestu, pretože od začiatku podporuje naše aktivity s deťmi.  Momentálne žijem v Rakúskych Alpách, kde organizujeme kempy pre deti.“

Martina Molnárová sa venuje Freestyle snowboardingu už trinásť rokov. Počas svojej kariéry dosiahla niekoľko národných a medzinárodných súťažných úspechov. Produkovala a jazdila v dievčenskom snowboardovo-freeskierskom filme, ktorý mal viac ako 10 000 videní po celom svete. Dlhodobo spolupracuje s medzinárodne uznávanou firmou Nitro snowboards, kde pôsobí v Európskom tíme jazdcov. Medzi jej úspechy patria prvé miesta na Donovaly slopestyle 2007 a 2011, Street jib contest BB 2008, Nikita Bandidas camp Big jump 2011 v Česku, Karolínka street contest 2013 a finále Peanut Butter and rail jam Laax 2011 vo Švajčiarsku.

K športovcom mesiaca sme zaradili aj úspešných skokanov na lyžiach Jána Tánczosa a Martina Švagerku, biatlonistku Paulínu Fialkovú či zjazdovú lyžiarku Petru Vlhovú. Viac o ich úspechoch sa môžete dočítať v októbrovom vydaní Radničných novín mesta Banská Bystrica.