tuzinsky

„Olympiáda je sen každého športovca a v Riu bola atmosféru ako na brazílskom futbale. Finále súťaže zo vzduchovej pištole som si užíval plnými dúškami. Škoda len, že perfektný výkon mi nepriniesol medailovú bodku. Prehral som súboj o bronz len o dve desatiny bodu. Voľným okom je tento rozdiel neviditeľný. Bolo to tesné, no medaila je medaila a človek predsa drží v ruke niečo hmotné. S pretekmi som však spokojný, neurobil som žiadnu vážnejšiu chybu. Veľmi sa mi páčilo ako Brazílčania povzbudzovali svojho strelca. Povedal som si, že také čosi zažijem možno len jediný raz v živote, a preto som si boj o medaily poriadne užíval. Som rád, že Banská Bystrica je tento rok Európske mesto športu. Počas kondičných tréningov v okolí (beh, cyklistika) vidím, že za posledné roky športuje viac ľudí, a to je dobre.“

 

Juraj Tužinský sa narodil v Lučenci, no od roku 2004 žije a pôsobí v meste pod Urpínom. Je člen Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a dvojnásobný olympionik (roky 2012, 2016). Na posledných olympijských hrách v Riu skončil štvrtý v športovej streľbe v disciplíne vzduchová pištoľ na 60 rán (VzPi 60). Úspech získal aj na Európskych hrách 2015 v Baku, kde získal 3. miesto v disciplíne VzPi 60. V roku 2010 vystrieľal na majstrovstvách Európy bronzovú medailu v disciplíne VzPi 60. Bol členom družstva strelcov, ktorí získali niekoľko medailí z majstrovstiev Európy.

Okrem Juraja sa športovej streľbe venuje mnoho iných významných športovcov (Jozef Gönci, Patrik Jány, Ondrej Holko, Ivan Némethy), ktorých sme vo februárovom čísle Radničných novín mesta Banská Bystrica zaradili do rubriky “Športovci mesiaca”.

Aktivity s februárovým ambasádorom

Banská Bystrica, 22. 2. 2017 – Žiaci Základnej školy Moskovská a ZŠ Spojová si v stredu, 22. februára 2017 vyskúšali, aké je to byť v pozícii strelca. Účastník Olympijských hier v Riu 2016 im spolu s trénerom športovej streľby Tiborom Kissom vysvetlil všetko, čo je pre tento šport podstatné. Atmosféra bola výborná, veď posúďte sami.