plavanie1

Osobné rekordy našich žiackych plavcov na majstrovstvách SR s bronzom Paulínyho

Počas uplynulého víkendu sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov v krátkom bazéne. Na štart nastúpilo 273 plavcov a plavkýň z 51  slovenských plaveckých oddielov. Zastúpenie malo aj banskobystrické plávanie.

Mesto pod Urpínom na tomto domácom šampionáte reprezentovali Michal Halinár a Maximilián Medvecký z ŠK Dukla, Šimon Paulíny a Laura Brunnerová z ŠK UMB Trian, Tomáš Tišliar, Branislav Vavrica a Nina  Znášiková z PO UMB, Samuel Kobela, Lucia Hovorková a Ivan Jakub Dolinský zo Swim Warriors, pre ktorého to bolo posledné vystúpenie za tento klub, pretože už prestúpil do novovytvoreného PK Banská Bystrica. V ňom sa bude na novú sezónu spolu s ďalšími plavcami pripravovať pod vedením trénera Daniela Vácvala.

Najlepším plavcom z pomedzi banskobystrických účastníkov majstrovstiev Slovenska bol 13 ročný plavec Športového klubu UMB Trian Šimon Paulíny, ktorý k striebornej medaile na 50m voľný spôsob z letných majstrovstiev Slovenska pridal teraz na tej istej trati bronzovú a vo všetkých piatich disciplínach v ktorých štartoval si vytvoril  nové osobné rekordy.

Potešiteľný bol návrat 12 ročnej členky PO UMB Niny Znášikovej, ktorej dlhodobejšie zranenie  znemožnilo jej štart na letných majstrovstvách Slovenska. V spišskonovoveskom bazéne k šiestemu miestu na 100m znak pridala i osobné rekordy na 100m voľný spôsob, 100m prsia a 100m znak, čo bude pre ňu určite veľkým povzbudením do prípravy pre nastávajúcu sezónu.

Umiestnenie banskobystrických plavcov a plavkýň v TOP-10 na Slovensku:

3.miesto a bronzová medaila: Šimon Paulíny ŠK UMB Trian 50m voľný spôsob 26,70 nový osobný rekord

5.miesto: Šimon Paulíny ŠK UMB Trian 100m voľný spôsob  1:00,00-nový osobný rekord

6.miesto: Nina Znášiková PO UMB  100m znak 1:14,49-nový osobný rekord

8.miesto: Šimon Paulíny  ŠK UMB Trian 200m voľný spôsob 2:13,14-nový osobný rekord

9.miesto: Šimon Paulíny ŠK UMB Trian 200m polohové preteky 2:34,63-nový osobný rekord a Tomáš Tišliar  PO UMB 200m znak 2:41,50-nový osobný rekord

10.miesto: Michal Halinár ŠK Dukla 50m voľný spôsob 26,65

Banskobystrickí plavci si na podujatí vyplávali spolu 21 nových osobných rekordov. Okrem vyššie spomínaných plavcov sa o ne pričinili i Branislav Vavrica z PO UMB na 200m polohové preteky a 100m voľný spôsob. Tomáš Tišliar z toho istého oddielu okrem osobného rekordu na 200m znak pridal ”osobáky” na 100m znak a 200 m voľný spôsob. Šesť nových osobných rekordov si vyplávali  plavci ŠK Dukla Michal Halinár na 100 a 200m znak, 200m voľný spôsob a 100m polohové preteky. Maximilián Medvecký na 100m motýlik a 100 m voľný spôsob. Po jednom osobnom rekorde si vytvorili Samuel Kobela zo Swim Warriors na 100m prsia a jeho oddielový kolega Ivan Jakub Dolinský na 100m polohové preteky.

Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne pokračujú od piatka 7. decembra do nedele 9. decembra v Nových Zámkoch pretekmi mladších žiakov. I na nich bude mať banskobystrické plávanie svoje zastúpenie.

https://www.bystricoviny.sk/plavanie-msr/osobne-rekordy-nasich-ziackych-plavcov-majstrovstvach-sr-bronzom-paulinyho/

Autor: Jozef Ivan, Foto: ilustračné