Taliansko futbal SR LM C-sk. Neapol Paríž SG

Marek Hamšík s ďalším rekordom po dôležitom výsledku v Lige majstrov s PSG

Slovenský futbalový reprezentant a rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík odohral rekordný 512. zápas v drese SSC Neapol. Bol pre neho výnimočný a mal po ňom aj dôvod na radosť. Taliansky tím sa po domácej remíze 1:1 s Parížom St. Germain v utorňajšom šlágri Ligy majstrov dostal na čelo tabuľky o skóre pred FC Liverpool.

Náš tridsaťjedenročný Banskobystričan prekonal držiteľa doterajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972 – 1988 odohral za klub spod Vezuvu 511 stretnutí. V utorňajšom zápase Ligy majstrov absolvoval plnú minutáž a nabehal najviac zo všetkých aktérov – až 11,78 km. Pre uefa.com Marek Hamšík uviedol:

„Dosiahli sme veľmi dôležitý výsledok. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme niečo urobiť s nepriaznivým vývojom zápasu a podarilo sa nám vyrovnať. Veľkú zásluhu majú na tom naši fantastickí fanúšikovia. S Neapolom som toho počas kariéry zažil veľa, no veľká trofej je jediné, čo mi chýba. Bolo by fantastické triumfovať v Lige majstrov, k tomu však vedie dlhá cesta. Musíme myslieť na najbližší zápas, našou prioritou je teraz postup zo skupiny.“

Neapol v prvom polčase nevedel nájsť recept na prekonanie dobre organizovanej obrany Paríža. V úvode druhého polčasu však dostal súpera pod veľký tlak a Parížania mohli ďakovať brankárovi Buffonovi za to, že zo štadióna San Paulo neodišli s prázdnymi rukami. Tréner Neapola Carlo Ancelotti dodal:

„Som veľmi spokojný, lebo vďaka remíze 1:1 sme si pred naším rivalom v boji o postup udržali tesný náskok. Je skvelé byť v tabuľke pred jedným z najlepších tímov v Európe. Bolo mimoriadne emotívne cítiť podporu a vášeň zo strany našich skvelých fanúšikov. Bola to pre nás extra motivácia. Náš herný plán bol jasný. Chceli sme zabrániť tomu, aby sa lopty dostávali na Neymara a Di Mariu, čo sa nám v kontexte celého zápasu podarilo.“

Remízový výsledok zo štadióna San Paolo z pohľadu Neapolčanov znamená, že v tabuľke C – skupiny Ligy majstrov si udržali za sebou utorňajšieho protivníka. Vedie duo šesťbodových tímov – FC Liverpool a Neapol, za nimi je parížsky St. Germain (5 bodov) a srbský šampión Crvena zvezda Belehrad (4 body). Pred zvyšnými dvomi stretnutiami môžu pomýšľať na postup do jarného osemfinále ešte všetky štyri mužstvá.

https://www.bystricoviny.sk/futbal/marek-hamsik-dalsim-rekordom-dolezitom-vysledku-lige-majstrov-psg/