_MG_1636

Hlasujte za najlepšieho športovca a kolektív mesta pod Urpínom online

Priestory Robotníckeho domu privítajú 21. marca 2018 desiatky známych športových osobností, ktoré úspešne reprezentovali Európske mesto športu 2017 v olympijských i neolympijských športoch. Mesto hľadá aj víťaza internetového hlasovania.

Za vynikajúce výsledky ocení primátor Ján Nosko jednotlivcov a kolektívy v deviatich kategóriách. Už dnes môžu o víťazoch jednej z nich rozhodnúť samotní Banskobystričania.

„Vyzývame všetkých športových fanúšikov, aby sa zapojili do online hlasovania a z nominovaných športovcov vybrali najlepšieho jednotlivca a športový kolektív mesta pod Urpínom,“

uvádza hovorkyňa primátora mesta Zdenka Sekerešová.

Internetové hlasovanie sa už začalo na webe mesta http://www.banskabystrica.sk/?id_menu=109824, kde je zároveň zverejnený zoznam nominovaných športovcov aj s výsledkami, za ktoré boli navrhnutí na ocenenie. Online hlasovanie potrvá do 12. februára.

Nominovaní športovci v jednotlivých kategóriách

Kategória juniori – olympijské športy

1. Hektor Kapustík – skoky na lyžiach / Klub priateľov skoku na lyžiach BB

2. Michaela Kadlečková – tenis / TK TENNis FUN Banská Bystrica

3. Filip Révaj – atletika / AK Svetlošák B. Bystrica

4. Peter Perašín – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica

5. Andrej Siklenka – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica

6. Tomáš Romaňák – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica

7. Kristína Pýchová – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica

8. Adam Antalec – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica

9. Jakub Kubinec – atletika / VŠC Dukla Banská Bystrica

10. Patrik Nemčok – atletická chôdza / ŠK BCF Dukla Banská Bystrica

11. Slavomír Adam – triatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica

12. Šimon Paulíny – plávanie / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica

13. Aurel Barto – akvatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica

Kategória juniori – neolympijské športy

1. Jakub Dekrét – orientačný beh / TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica

2. Šimon Bartko – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica

3. Carla Reistetterová – skijoring / Slovenský zväz psích záprahov

4. Kristína Lapinová – duatlon / TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica

Kategória seniori – olympijské športy

1. Viktória Vydúreková – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica

2. Stanislava Lajčáková – atletika / ŠK Dukla Banská Bystrica

3. Dominika Tatárová – karate / VŠC Dukla Banská Bystrica

4. Anastasia Kuzmina – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica

5. Michal Faško – futbal / Grasshoppers Zürich

6. Martin Chrien – futbal / Benfica Lisabon

Kategória seniori – neolympijské športy

1. Ing. Jaroslav Paľa – kickbox / ŠKP Banská Bystrica

2. Katarína Dovalová – kickbox / ŠKP Banská Bystrica

3. Tomáš Hasilla – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica

4. Paulína Fialková – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica

5. Roman Reistetter – skijoring / Slovenský zväz psích záprahov

Kategória telesne postihnutí športovci

1. Marián Kuřeja – paralympionik, atletika / ŠK SPORTLIFE Banská Bystrica

2. Tomáš Král – boccia

Kategória veteráni

1. Jaroslav Chebeň – vzpieranie / JIM klub Banská Bystrica

2. Vladimír Výbošťok – atletika

Kategória športové kolektívy

1. BK ŠKP 08 Banská Bystrica

2. Prvý Florbalový klub Banská Bystrica

3. ŠK BCF Dukla Banská Bystrica

4. HC ´05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA, hokejové seniorské mužstvo

5. Klub slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica

6. Tím mužov TC BASELINE Banská Bystrica

[02.02.2018; bystricoviny.sk; ŠPORT; 00:00; mesto B]

https://www.bystricoviny.sk/sport/hlasujte-za-najlepsieho-sportovca-kolektiv-mesta-urpinom-online/