Deň bystrických športovcov

Záver októbra bude patriť Dňu bystrických športovcov

Program na stiahnutie TU.

Príď si vybrať svoj šport, alebo sa zdokonaľ v tom, ktorý už robíš! Tak znie hlavná myšlienka nového projektu, ktorého ambíciou je skĺbiť rôzne športové aktivity pod jednu strechu a podporiť zdravý životný štýl Banskobystričanov. V Európskom meste športu budú mať už čoskoro všetky vekové kategórie možnosť bližšie spoznať rôzne formy fyzickej aktivity, ktorým by sa chceli začať aktívne venovať. Exhibície, ukážky tréningov, ale aj poradenstvo priamo od trénerov… Aj taká bude posledná októbrová sobota (28. 10.) v Europa Shopping Center v Banskej Bystrici.

Tenis, bedminton, joga, salsa pre mamičky s deťmi v nosičoch, tanec, dynamická a tanečná fitness zumba a jej nový program  strong, atletika, biatlon, crossfit, karate či thajský box. Návštevníci sa budú môcť dozvedieť ako správne trénovať a stravovať sa. Športoví nováčikovia zároveň získajú informácie,  aký šport je pre nich najvhodnejší.

Podujatie je určené pre všetkých, ktorí sa chcú v športe posunúť vpred. Súčasťou Dňa bystrických športovcov budú pre začínajúcich aj aktívnych športovcov k dispozícii profesionálni tréneri,  fyzioterapeuti i poradcovia na zdravú výživu. Záujemcom poskytnú všetky informácie o jednotlivých športových aktivitách a plnohodnotne im poradia. Verím, že aj takýmto spôsobom podporíme zdravú životosprávu obyvateľov a športovanie v našom meste,“ hovorí  organizátorka Terézia Bérešová.

Banskobystričanom poradí, o. i., niekoľkonásobný svetový šampión v thajskom boxe Vladimír Moravčík, viacnásobná majsterka Slovenska v triatlone Svetlana Lipárová, najúspešnejší chodecký tréner Juraj Benčík, prezident Slovenského zväzu bedmintonu Anton Siažik i úspešná reprezentantka SR v karate – kumite Lucia Kováčiková.

Teší ma, že návštevníci si budú môcť vypýtať rady od skúsenejších, navzájom si vymenia skúsenosti a nadviažu nové kontakty.  Profesionáli zároveň poradia ako zefektívniť výsledky tej športovej aktivity, ktorej sa už venujú. Nebude chýbať  bohatý sprievodný program, ochutnávka zdravej výživy i tombola či pexeso pre najmenších,“ dopĺňa Bérešová.

Podujatie je pokračovaním Dňa zdravej výživy, ktorý na jar privítal v Europa SC v Banskej Bystrici desiatky predajcov rôznych druhov bezlepkových potravín, bio kávy, doplnkov výživy, liečivých byliniek i prírodnej kozmetiky.

Deň BB športovcov

Text, foto: T. Bérešová